Ve skupině C jsou začátečníci a mírně pokročilí. Skupina je pro ty, kteří se rozhodli ať již z jakéhokoli důvodu dělat karate. Naučit se bránit. Získat sebedůvěru, sebejistotu. Naučit se překonávat překážky – sebe sama. Získat lepší fyzickou a psychickou kondici. Naučit se ovládat své tělo, umět mu více porozumět. Naučit se cviky k lepší koordinaci. Naučit se respektu a úctě. Poznat nové přátelé, kteří jsou naladěni na stejnou vlnu. To vše nabízí karate.

Ve skupině jsou i mírně pokročilí, držitelé prvních technických stupňů kteří mají již nějaké zkušenosti.

Naučíme se zde základní postoje, údery, kryty a kopy. Postupně jak se budeme rozvíjet, naučíme se vše vzájemně propojovat. Po zvládnutí základních technik se naučíme základní kata (sestava technik). Učíme se i základní prvky sebeobrany, především prevence, jak vůbec předcházet krizovým situacím.

Tréninky zpestřujeme hrou a zábavou tak, aby byly pro děti zajímavější a panovala dobrá atmosféra.Ten, kdo je tělesně i duševně v rovnováze, je silnější, rychleji a lépe reaguje.

Začátečníci ke cvičení potřebují pouze tepláky (kraťasy) a triko. Cvičíme naboso, přezůvky používáme pouze mimo tělocvičnu (šatna, toaleta).

 

Tréninky pro nábor a začátečníky jsou každé pondělí a středu od 16:00 – 17:00 v sokolovně na Proseku.
O vedení lekcí se stará Olda Lžičař s asistentem.